Kennel

Berner sennen / Boulab kennel

Wij hebben ons sinds 2005 gespecialiseerd in het fokken van Berner sennen pups en de laatste jaren ook Boulab pups.

Omdat Berner Sennen- en Boulab honden gevoelig zijn voor het ontwikkelen van heupdysplasie en elleboogdysplasie fokken wij alleen met HD-A en ED-vrij gekeurde reuen en teven, aangezien de afwijkingen deels erfelijk bepaald zijn. Van de teven die we willen laten dekken en reuen waarmee gedekt wordt laten wij daarom op de leeftijd van 12 maanden (heupen) en op de leeftijd van 18 maanden (ellebogen) altijd röntgenfoto’s maken die dan beoordeeld worden door de Raad van Beheer (bij de stamboomhonden) of door een bekwaam dierenarts (bij de Boulab of andere honden zonder stamboom) .

Wij gebruiken onze eigen dekreuen, of kunnen ook op zoek gaan naar een andere geschikte dekreu met een goede bloedlijn. Als u zelf een nestje wilt fokken staan onze dekreuen ook ter dekking voor andere geschikte teven. Zie onze pagina ‘dekreuen’ 

Meer over onze werkwijze kunt u vinden op de pagina ‘Berner sennen pups’ en de pagina ‘Boulab pups’.

Tips ter voorkoming van heup- en elleboogdysplasie

Zoals eerder beschreven zijn Berner sennenhonden, maar ook Boulab honden,  gevoelig voor het ontwikkelen van heupdysplasie (HD) en elleboogdysplasie (ED). Dit is deels erfelijk bepaald, maar overbelasting en een verkeerde manier van opgroeien kan bij de pup wel voor 75 % meetellen in de ontwikkeling van HD en/of ED!  Daarom geven we u graag wat tips om de kans hierop zo veel mogelijk te verkleinen:

Let er ook op dat uw hond rustig blijft als hij gegeten heeft i.v.m. de kans op een maagtorsie.

Chat openen
Hallo,
Kunnen we je helpen?